Co kryją w sobie wody smakowe?

Tu jesteś:  Strona główna      Co kryją w sobie wody smakowe?

Co kryją w sobie wody smakowe?

Wody smakowe z pozoru niczym nie różnią się od tych naturalnych, źródlanych czy mineralnych. Sprawiają wrażenie produktów zdrowych, przez co są chętnie kupowane.

Jednak w rzeczywistości kupne wody smakowe to słodkie napoje, które jedynie bazują na wodzie i które obfitują w cukier, konserwanty i sztuczne aromaty. Produkty tego typu nie są dobrym rozwiązaniem dla dzieci czy dorosłych, którym picie naturalnej, „czystej” wody sprawia problem; nie są też lepszym wyborem niż popularne napoje typu Tymbark czy Sprite.

Średnia wartość kaloryczna wód smakowych przedstawionych w dzisiejszym porównaniu to około 260 kcal zawartych w półtoralitrowej butelce, a średnia zawartość cukru to 13 łyżeczek. Dlatego jeśli zastanawiasz się dlaczego wciąż nie możesz schudnąć, chociaż jesz zdrowo, popijając każdy posiłek kupną wodą smakową – problem rozwiązany.

Żywiec Zdrój

Kubuś Waterrr

Nałęczowianka

Ustronianka

Jurajska

Zamiast kupnych wód smakowych, zdecydowanie lepszym wyborem jest przyrządzenie domowej wody smakowej. Wystarczy do „czystej” wody dodać ulubione owoce – truskawki, maliny, borówki, owoce cytrusowe itp., miętę, cynamon lub laskę wanilii (opcjonalnie), a w czasie upałów dodatkowo kostki lodu. Dzięki temu unikniesz w diecie nadprogramowych kalorii i zbędnych dodatków do żywności.